Loading...
Kandidáti HýskováciNaši zastupitelé

9. Bc. Bohuslav Rybář

O mně

Vystudoval jsem Vysokou školu finanční a správní – obor Řízení podniku a podnikové finance. Pracuji v mezinárodní firmě jako vedoucí technický pracovník. K mým koníčkům patří hlavně moje milovaná rodina, pes, sportovní vozy, naše krásná příroda, historie a dobré jídlo. Mým mottem je, že život je nikdy nekončící dobrodružství a je potřeba ho žít naplno a snažit se být co nejméně negativní a v tom také podporovat i svoje okolí. Dost lidí se bohužel dnes zabývá hlavně tím, co je špatné a nesdílí se svým okolím to pozitivní, co okolo sebe máme.

Co pro mě znamená Hýskov?

Hýskov a jeho nádherná příroda je pro mě srdeční záležitost. Já a moje rodina už několik generací žijeme v Hýskově. Chci, aby i nadále vesnice vzkvétala a většina obyvatel, včetně našich dětí, byla spokojená. Jsem také sběratel pohlednic týkajících se Hýskova, na internetu jsem založil nezávislou stránku Hýskova, kde pravidelně tyto pohlednice zveřejňuji. Jsem rád, že Hýskov má hodně šikovných obyvatel a je velmi oblíbený a také známý. Stačí říct např. Prefa Hýskov, František Nepil, jez na Berounce, a nejenom starší generace, ihned ví, odkud pocházíte. Funguje tu také několik sportovních organizací, což jen svědčí o tom, že je to pěkné místo i pro využití volného času, nejenom našich dětí.

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Myslím si, že člověk musí mít volbu a velký výběr z něčeho, ve všech oblastech života. Nestačí říkat, ten to dělá špatně, udělal bych to líp, člověk si to musí zkusit, aby mohl kritizovat ty ostatní. Nikdo nežijeme život toho druhého, a proto nemůže nikdy pochopit z jakých důvodu se člověk rozhodl k tomu, že z našeho pohledu udělal někdy dobré, či špatné rozhodnutí. Na hodně věcí můžeme mít jiný názor, a proto chci tuto problematiku poznat a případně změnit k lepšímu. Nemůžeme říkat, že něco nejde, vždy to jde a musíme najít cestu kompromisu, jak toho dosáhnout. Rád bych se zaměřil na odpadové hospodářství, životní prostředí a reklamační řízení. Co se týká Hýskova, např. průjezd po hlavní silnici v části Kréta je bohužel díky zničené Prefě velmi neestetický a pro ty, co Hýskovem pouze projíždí, to vrhá špatný dojem na naši krásnou vesnici. Je nutné jednat se soukromými majiteli a přesvědčit je, případně motivovat ke změně, ať už se to týká nepořádku u domu, spalování odpadu domácnosti, zaneseného koryta řeky Berounky či Libinského potoka, nebo jen ohleduplnosti neřezat motorovou pilou v pozdní večer či nedělní odpočinkové odpoledne. V každé vesnici by měl být podzemní kontejner na všechny druhy tříděného odpadu, pod zemí by měly být také veškeré telefonní a elektrické rozvody. Dále není možné, aby po výstavbě kanalizace, udělala firma kanály vyšší než je povrch vozovky a silnice byla jak skokanský můstek a kanál na dešťovou vodu byl v nejvyšším bodu silnice, takže voda do něj nemůže nikdy natéct a firma to bohužel nikdy nedala do původního stavu. Budu rád, když se povede dost věcí dotáhnout a posunout společně dopředu.